Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Ponad sześćdziesiąt pań uczestniczyło w spotkaniu w Czerńcu z okazji ich święta. Wcześniej odprawiono w ich intencji Mszę Świętą, którą odprawił ksiądz Tadeusz Żurek. Duszpasterz życzył przede wszystkim tego, co Bóg tak wspaniale zaplanował dla każdego człowieka, szczególnie dla kobiety.

– To czym Pan Bóg obdarzył kobietę szczególnie stało się tą drogą, na której znajdziecie pokój, radość i szczęście- mówił ksiądz Żurek , dodając że: – To mężczyzna jest uzupełnieniem kobiety. Wrażliwość, szersze spojrzenie na wiele aspektów i głębsze rozumienie pewnych spraw w sytuacjach życiowych , które się dokonują, to wszystko jest umiejętnością, którą posiadają kobiety. Również mają większe pole widzenia niż mężczyźni. Tak więc niech pod kobiety troskliwą opieką inni doznają pokoju, radości i szczęścia, niech nauczą się prawdziwej miłości i poświęcenia bo to też jest domeną kobiet.

Były również życzenia dla sołtys Lilii Chudy, żeby mogła zrealizować wszystkie swoje plany i znalazła na swojej drodze osoby pomocne i chętne do tego żeby ją wspierać.

Po mszy panowie z rady sołeckiej wręczyli paniom kwiaty i rozpoczęła się zabawa, w trakcie której uczestników odwiedził wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan wraz z zastępcą Bartoszem Chojnackim oraz przewodniczącym Rady Gminy Lubin Norbertem Grabowskim.

W tym dniu życzeń dla pań było bez końca ale również zaśpiewano 100 lat wójtowi z okazji jego urodzin oraz wręczono skromny prezent.

Panie bawiły się doskonale, było dużo śpiewu, konkursów i tańców. Sołtys wraz z radą sołecką i radną Joanną Pietruszką już teraz zapraszają w przyszłym roku wszystkie panie na ponowne świętowanie Dnia Kobiet.

(JP)

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.