Policjantka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej KPP w Lubinie spotkała się z wychowankami przedszkola „Planeta Zdrowia”. Tematem przewodnim tego spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały cennych rad policjantki, a na koniec każde z nich otrzymało kamizelkę odblaskową. Kamizelki zostały zakupione dzięki wsparciu finansowym Fundacji KGHM Polska Miedź.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to priorytet dla lubińskich policjantów. Dlatego też funkcjonariusze spotykają się z każdą grupą wiekową, rozmawiając o różnego rodzaju zagrożeniach. W środę, 9 kwietnia br., policjantka z lubińskiej komendy odwiedziła dzieci z przedszkola „Planeta Zdrowia”. Maluchy dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, czego nie można robić podczas jazdy samochodem, czy w których miejscach na drodze można bezpiecznie przechodzić na drugą stronę.

Przedszkolaki z wypiekami na twarzy słuchały rad policjantki, a na koniec spotkania zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoim gościem. Funkcjonariuszka rozdała dzieciom kamizelki odblaskowe, aby już u tych najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, wyrobić nawyk noszenia elementów odblaskowych.

Kamizelki zostały zakupione dzięki wsparciu finansowym Fundacji KGHM Polska Miedź.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Tel. 601 974 322

Powiązane wiadomości