Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

W Przedszkolu Miejskim nr 1 już tradycyjnie w ramach Dni Bezpieczeństwa organizowanych przez dyrekcję placówki, uczestniczyli lubińscy policjanci. Funkcjonariusze przygotowali dla maluchów wiele atrakcji. Dzieci mogły posłuchać ciekawej prelekcji o bezpieczeństwie, zobaczyć jak wygląda pies policyjny i w jaki sposób jest szkolony do służby. Ciekawą atrakcją były także radiowozy policyjne, w których każde dziecko mogło usiąść i poczuć się jak policjant. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały drobny upominek w postaci odblasków, zakupionych dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź.

W dniu 13 maja br. do Przedszkola Miejskiego w Lubinie wizytą do dzieci przyjechali funkcjonariusze.  Było gwarno i wesoło, zwłaszcza przy oglądaniu radiowozów. Każde dziecko chciało usiąść za kierownicą policyjnego samochodu i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Maluchy z wielkim zainteresowaniem słuchały funkcjonariuszy, którzy omawiali różnego rodzaju zagrożenia, tłumacząc dzieciom jak do nich nie dopuścić. Ogromną atrakcją okazał się pies policyjny o którym opowiadał maluchom jego przewodnik. Policjant tłumaczył najmłodszym jak należy obchodzić się ze zwierzętami oraz żeby nie traktować swoich pupilów jak zabawki. Funkcjonariusz pokazywał sztuczki i tresurę swojego podopiecznego czworonoga, a dzieci z radością się temu przyglądały.

Na koniec spotkania, przedszkolaki otrzymały upominki w postaci odblasków, które zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

tel. 601 974 322

 

Powiązane wiadomości