Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy, prowadzą dzisiaj działania krajowe pn. „Alkohol i narkotyki”. Akcja funkcjonariuszy ukierunkowane są przede wszystkim na wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących lub tych, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem, będąc pod wpływem środków odurzających.

Policjanci w trakcje kontroli drogowej badają stan trzeźwości kierujących pojazdami w celu ujawnienia i wyeliminowania z naszych dróg osób, które są nietrzeźwe lub pod wpływem środków odurzających.  

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze wykorzystują wykorzystywać oznakowane i nieoznakowane radiowozy. Należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli w całym powiecie.

Policjanci apelują o rozsądek i szacunek do ludzkiego życia. Wsiadając za kierownicę samochodu będąc pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, bierzemy odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Bardzo dużo wypadków dochodzi właśnie przez nietrzeźwych i nieodpowiedzialnych kierujących.  

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

tel. 601 974 322