Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Wielką radość sprawili lubińscy dzielnicowi dzieciom z naszego powiatu. Podczas spotkania zapoznawali maluchy z tajnikami służby w Policji, mówili o zwierzętach, które pełnią służbę wraz z funkcjonariuszami, a także pokazywali sprzęt służbowy. Te pociechy, które marzą, aby w przyszłości zostać policjantem, choć na chwilę mogły się tak poczuć, siadając za kierownicę radiowozu. Policjanci wiedząc, jak ważne są odblaski, rozdawali maluchom kamizelki i elementy odblaskowe, aby już od najmłodszych lat wpajać zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Elementy odblaskowe zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź.

Dzielnicowi z lubińskiej komendy spotkali się z dziećmi, aby rozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji. Omawiali z maluszkami zasady kąpieli nad morzem czy jeziorem, poruszania się po górskich szlakach czy bezpiecznych zabaw w miejscu zamieszkania.

Dla dzieci, oprócz ważnych informacji, policjanci przygotowali wiele atrakcji. Uczestnicy spotkań mogły wsiąść za kierownicę radiowozu, zobaczyć psa policyjnego, sprzęt, który na co dzień używają funkcjonariusze w służbie. Nie obyło się również bez podarunków, oczywiście związanych z bezpieczeństwem. Mundurowi przekazali elementy odblaskowe, które maja zapewnić bezpieczeństwo na drodze.

Elementy odblaskowe zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Fundacji KGHM Polska Miedź.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

tel. 601 974 322

 

Powiązane wiadomości