Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy, zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami czterem mężczyznom, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze realizując zadania grupy „Speed”, patrolowali drogi powiatu lubińskiego w radiowozie nieoznakowanym, wyposażonym w wideorejestrator. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na tych kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W ten sposób 4 kierowców straciło prawo jazdy i zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy, należący do grupy „Speed”, na co dzień zajmują się przede wszystkim ujawnianiem kierujących, którzy przekraczając dozwoloną przepisami prędkość, stanowią zagrożenie dla innych podróżujących. Tylko w jeden dzień, aż czterech kierujących straciło swoje prawa jazdy. Każdy z nich przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 51. Rekordzista miał na swoim liczniku 113 km/h, a więc o 63 km więcej, niż pozwalają na to przepisy.

Trzech z zatrzymanych do kontroli drogowej kierujących, zostało ujawnionych  na drodze k-36 w miejscowości Miłosna. To właśnie na tym odcinku   w ostatnich latach doszło do wielu wypadków drogowych, w których osoby uczestniczące w zdarzeniu, poniosły śmierć na miejscu. To miejsce jest objęte szczególnym nadzorem przez lubińskich funkcjonariuszy.

Ujawnieni przez policjantów „piraci drogowi” stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami w wysokości po 500 zł . Kierowcy otrzymali również za to wykroczenie po 10 punktów karnych.

Policjanci apelują! Kierowco, zwolnij! Prędkość zabija! Lekceważący przepisy i ignorujący obowiązujące limity prędkości kierowcy, są zagrożeniem dla innych podróżujących.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

tel. 601 974 322

 

Powiązane wiadomości