Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

W jednym tylko dniu trzech nietrzeźwych kierujących wpadło w ręce policjantów z Lubina. Pierwszy nieletni mężczyzna jadąc rowerem z butelką alkoholu przewrócił się rozcinając mocno rękę. Drugi z mężczyzn miał blisko 2 promile alkoholu. Trzeci natomiast kierował swoim samochodem mając blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna najpierw uszkodził 4 zaparkowane auta a potem chciał ukryć się przed policją i wszedł do lokalu gdzie akurat trwał występ Stand-up’u. Szybko został wyciągnięty z lokalu ku zaskoczeniu wszystkich uczestników jak i samej artystki.

Pomimo wielu apeli do kierowców z prośbą o niewsiadanie za kierownicę na „podwójnym gazie”, na terenie lubińskiego powiatu praktycznie codziennie kojeni bezmyślni kierowcy są zatrzymywani i eliminowani z ruchu drogowego.

Co jeden to inna historia. Tak było też w przypadku trzech mężczyzn zatrzymanych tego samego dnia na terenie naszego miasta, przez mundurowych lubińskiej komendy.

Pierwszy z mężczyzn to 16 - letni lubinianin, który przecenił swój stan psychofizyczny i umiejętności jazdy jednośladem. Mężczyzna ten wsiadł na rower i jechał po Lubinie z butelką alkoholu w ręku. Stracił jednak równowagę i wywrócił się tak nieszczęśliwie, że rozbitym szkłem mocno rozciął sobie przedramię. Nieletni wydmuchał 2 promile alkoholu i z uwagi na obrażenia pozostał w Szpitalu na oddziale ortopedii. Jego Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

Drugi z mężczyzn 43 – letni mieszkaniec Lubina wsiadł do swojego auta pijany i w chwili zatrzymania przez patrol prewencji – podobnie jak poprzednik – również wydmuchał blisko 2 promile.

Najbardziej tragikomiczną sytuację zafundował policjantom natomiast trzeci mężczyzna.  O dziwo najstarszy z nich wszystkich – bo 53 - letni lubinianin najpierw kierował pojazdem mocno nietrzeźwy – blisko 2,5 promila w chwili badania. Nieodpowiedzialny kierowca był w takim stanie, że najpierw uszkodził cztery zaparkowane prawidłowo samochody, a później chciał uniknąć kary i podjeżdżając pod jeden z lokali wbiegł do niego. Kierujący miał jednak pecha bo nie dość, że wbiegł do lokalu gdzie akurat trwał występ Stand – upu, to jeszcze szybko został z niego wyciągnięty przez policjantów lubińskiej drogówki. Swoim zachowaniem i głupotą rozbawił też samą artystkę, która rozbawiała lubińską publiczność.

Obaj mężczyźni stracili uprawnienia i o ich dalszym losie zdecyduje Sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oprócz wysokich kar grzywny grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

 

asp. Krzysztof Pawlik      

z-ca Oficera Prasowego KPP w Lubinie

tel. 601 974 322

 

 

 

Powiązane wiadomości