Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Funkcjonariusze lubińskiej prewencji zatrzymali 27 – letniego mieszkańca Lubina, który w nerwach rzucał różnymi przedmiotami w pojazdy ze swojego okna w mieszkaniu. Mężczyzna ten również umyślnie wybił szyby w windzie budynku wielorodzinnego. Swoją agresję zatrzymany tłumaczył problemami i jak określił słabszym dniem. W chwili zatrzymania agresor był nietrzeźwy oraz pod wpływem środków odurzających. W wyniku działania sprawcy szkody w mieniu poniosło kilku właścicieli aut oraz spółdzielnia mieszkaniowa. Mężczyzna dochodził do siebie w policyjnej celi.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zostali skierowani przez dyżurnego w rejon budynku wielorodzinnego na jedną z ulic w Lubinie, gdzie młody mężczyzna wyrzuca przez okno swojego mieszkania różne przedmioty uszkadzając przy tym samochody. Sprawcą okazał się 27 – letni mieszkaniec naszego miasta który był nietrzeźwy i jak sam mówił był pod wpływem środków odurzających. Agresor rzucał metalowymi przedmiotami z kuchni oraz szklanymi butelkami, które spadając uszkodziły kilka pojazdów.

Jak się okazało to nie był koniec nerwów agresora. Policjanci ustalili również że w tym samym dniu zatrzymany w bloku porozbijał szyby w windach na czterech piętrach. Straty jakie spowodował powstały na szkodę właścicieli aut oraz spółdzielni mieszkaniowej.

Napastnik trafił na dołek gdzie po dojściu do siebie postawiono mu zarzuty m. in. zniszczenia mienia. Mężczyzna twierdził że niewiele pamięta i tłumaczył się problemami oraz „słabszym dniem”.

Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody poprzez pokrycie kosztów wyrządzonych szkód. Jego tłumaczenia i stan w jakim się znajdował nie zwolnią go z odpowiedzialności. O jego losie zdecyduje lubiński Sąd.

asp. Krzysztof Pawlik      

z-ca Oficera Prasowego KPP w Lubinie

tel. 601 974 322