Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Ośrodek Interwencji Kryzysowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie przyłącza się w dniu 23 lutego 2021 r. do OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA WALKI Z DEPRESJĄ ustanowionego w 2001 r. przez Ministra Zdrowia

PAMIĘTAJ !

DEPRESJA nie zna podziałów, może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego. Na depresję chorują wszyscy- kobiety, mężczyźni, osoby starsze, dzieci i młodzież.

DEPRESJA nie jest wymysłem, tylko chorobą i jak każda choroba, wymaga pomocy specjalisty. W Polsce z tą chorobą może zmagać się około 1,5 miliona osób.

DEPRESJA nie powinna być powodem do wstydu. Osoba chora potrzebuje akceptacji i empatii ze strony otoczenia.

DEPRESJA jest także problemem społecznym, może prowadzić do rozpadu więzi rodzinnych i relacji z przyjaciółmi, a także niezdolności do pracy zarobkowej.

Współczesna medycyna dysponuje skutecznymi metodami jej leczenia, jednak ciągle wiele osób zgłasza się po pomoc dopiero wtedy, kiedy objawy choroby uniemożliwiają im funkcjonowanie.

Zatem bądźmy czujni, nie bagatelizujmy objawów i nie bójmy się szukać pomocy kiedy zajdzie taka potrzeba.

JEŚLI COŚ CIĘ NIEPOKOI skorzystaj z bezpłatnej pomocy psychologicznej, terapeutycznej Ośrodka Interwencji Kryzysowej poprzez:

– kontakt bezpośredni w siedzibie OIK PCPR Lubin ul. Składowa 3, – telefoniczny: 76 847 96 91, 92,

– e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poradnictwo on-line Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lubin.pl.

ZAPEWNIAMY PEŁNĄ DYSKRECJĘ !