Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zapraszają na kolejne, piąte już spotkanie online z seniorami. Gościem rozmowy będzie Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

Celem koncepcji pn. „Senior online” jest przede wszystkim utrzymanie stałego  kontaktu funkcjonariuszy Policji z seniorami i uwrażliwienie mieszkańców naszego powiatu na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstw. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Na spotkaniu miło nam będzie gościć Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów w Lubinie, który omówi z jakimi problemami mogą się do niego zgłaszać mieszkańcy naszego powiatu, a także gdzie można szukać pomocy, jeżeli spotkamy się z niesolidnymi lub nieuczciwymi sprzedawcami lub usługodawcami. 

Ponadto, policjanci profilaktycy omówią metody oszustw, jak uchronić oszczędności, które ulokowaliśmy w placówce bankowej, bądź też te, które trzymamy w domu. Funkcjonariusze uświadomią, jak skutecznie ustrzec się przed różnymi przestępstwami.

W trackie spotkania będzie można również zadawać pytania dzielnicowemu, który omówi rodzaj swojej służby oraz z jakimi problemami mogą zgłaszać się mieszkańcy miasta. Podczas spotkania będzie można również zadawać pytania, na które odpowiedzą policjanci i zaproszony gość.

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 6 września 2021 roku o godzinie 9.00 w serwisie YOUTUBE Komendy Powiatowej Policji w Lubinie:

https://www.youtube.com/watch?v=F5RbAfzkHGI

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer prasowy KPP w Lubinie

Tel. 601 974 322