Lubińscy policjanci w miniony weekend zatrzymali kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów, będąc pod wpływem alkoholu. 47 – letni mieszkaniec Lubina, pędził krajową trójką, mając na liczniku 168 km/h. Swoje prawo jazdy stracili też kierowcy bmw i opla. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy kierujący wpadł w ręce policjantów z lubińskiej drogówki na drodze ekspresowej S-3. Mężczyzna jadąc samochodem osobowym marki Audi, przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas zatrzymania przez patrol drogówki miał na liczniku 168 km/h, przy ograniczeniu do 120 km/h. Policjanci wyczuli od 47 – latka silną woń alkoholu. Jednak kierowca audi odmówił badania na jego zawartość. Został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań laboratoryjnych. Mając uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna jest nietrzeźwy, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Dodatkowo, podczas sprawdzenia pojazdu zatrzymanego do kontroli kierowcy, mundurowi znaleźli w plecaku leżącym na fotelu pasażera, pustą butelkę po alkoholu. Ponadto, okazało się, że podejrzewany kierował autem, które nie miało ważnych badań technicznych. Jeżeli wyniki krwi potwierdza przypuszczenia policjantów, 47 – latek odpowie przed sądem.

W niedzielę, w miejscowości Chróstnik, policjanci zatrzymali kierujących w wieku 33 i 45 lat. Pierwszy z nich kierował samochodem osobowym marki Opel i miał w swoim organizmie blisko półtora promila alkoholu. Natomiast drugi zatrzymany do kontroli, 45 – latek kierujący bmw, „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu.

Apelujemy do osób wsiadających za kierownice pojazdów o rozsądek i odpowiedzialność oraz o to, by miejsce kierowcy w pojazdach mechanicznych, zajmowały jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch oraz wysoką karą grzywny, a także zakazem prowadzenia pojazdów. Osoby, które nie stosują się do zakazów sądowych, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322