Przeciął linki zabezpieczające i w ten sposób ukradł dwa rowery o łącznej wartości blisko 6 tysięcy złotych. Lubińscy kryminalni ustalili, że podejrzanym o ten czyn jest 31 – letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna przez jakiś czas próbował ukryć się przed organami ścigania, jednak został namierzony i zatrzymamy. Legniczanin prosto z policyjnej celi został przetransportowany do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa lata.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad sprawą kradzieży dwóch rowerów. Oba jednoślady zostały skradzione sprzed sklepów na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca wykorzystał nieobecność właścicieli, którzy przebywali na zakupach, przecinał zabezpieczenia i odjeżdżał na skradzionym rowerze. Łączna wartość strat jakie podały osoby pokrzywdzone, to blisko 6 tysięcy złotych.

W wyniku pracy operacyjnej, policjanci ustalili, że podejrzanym o ten czyn jest 31 – letni mieszkaniec Legnicy. Przez pewien czas mężczyzna wiedząc, że jest poszukiwany przez mundurowych, ukrywał się, aby uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Długo jednak nie nacieszył się wolnością. Został zatrzymany przez legnickich policjantów. Jak się okazało, również przez nich był poszukiwany do innych przestępstw dokonanych na terenie powiatu legnickiego.

Po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów przez tamtejszych śledczych, 31 – latek trafił do policyjnej celi w Lubinie. Został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty kradzieży dwóch rowerów. Zatrzymany przyznał się do winy. Z uwagi na liczne przestępstwa popełnione w przeszłości, oraz kradzież w warunkach recydywy, legniczanin z policyjnej celi został przekonwojowany do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322