Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Lubińscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 100 gramów matamfetaminy. Podejrzany został już doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Jak się okazało, 33 - latek był w przeszłości karany za posiadanie narkotyków.

Zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał 33 - letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, który został zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego lubińskiej komendy, zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów, którzy wpadli na trop 33-latka mającego związek z przestępczością narkotykową. Z ich wiedzy wynikało, że może on mieć znaczne ilości substancji zabronionych. Do zatrzymania mężczyzny doszło w sobotę, 11.09.2021 r., o godzinie 18.30 na terenie jednej z miejscowości powiatu lubińskiego.

Podczas przeszukania pojazdu, którym poruszał się podejrzany, policjanci ujawnili worek foliowy z zawartością białych kryształków. Przeprowadzone wstępne badanie potwierdziło, że jest to ponad 100 gramów metamfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna trafił do prokuratora, który przedstawił mu zarzuty i wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy przychylił się do wniosku oskarżyciela i aresztował 33-latka na najbliższe 3 miesiące.

Jak ustalili funkcjonariusze, 33 – latek popełnił to przestępstwo w warunkach recydywy. Okazało się, że kilka miesięcy temu opuścił mury więzienia, gdzie spędził 5 lat.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322