Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Za kradzież z włamaniem odpowie 29 – letni mieszkaniec Głogowa, który na terenie Lubina włamał się do dwóch domów jednorodzinnych, lokalu usługowego i agencji reklamowej. Łączne straty jakie spowodował mężczyzna, to blisko 20 tysięcy złotych. Łupem sprawcy padły między innymi elektronarzędzia, rowery, aparaty fotograficzne, telefony i alkohol. Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw. Jak się okazało był już karany w przeszłości. Decyzją głogowskiego sądu, 29 latek z policyjnej celi został przekonwojowany do Zakładu Karnego we Wrocławiu. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Kryminalni z lubińskiej komendy prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kilku kradzieży z włamaniem, dokonanych na terenie powiatu lubińskiego.

W wyniku pracy operacyjnej, policjanci ustalili, a następnie zatrzymali podejrzanego o te czyny mężczyznę. Okazał się nim 29 – letni mieszkaniec Głogowa. Funkcjonariusze podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, ujawnili i zabezpieczyli część przedmiotów pochodzących z kradzieży.

Zatrzymany został przewieziony do komendy i trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo – śledczego zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 4 zarzutów. Mężczyzna będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem do dwóch budynków znajdujących się na terenie gminy Lubin. Z jednego zabrał rowery z drugiego pompki rowerowe, czujnik ruchu, a także zestaw do obsługi kominka. Mundurowi udowodnili również 29 – latkowi kradzież z włamaniem do jednej z restauracji na terenie Lubina, skąd zatrzymany wyniósł alkohol. Dodatkowo, podejrzany odpowie za kradzież z włamaniem do jednej z agencji reklamowej, gdzie ukradł między innymi dwa aparaty fotograficzne, biżuterię, pieniądze, telefony komórkowe, a także uszkodził materiały do druku wielkoformatowego.

Kryminalni odzyskali część utraconych przedmiotów, które wróciły do właścicieli.

29-latek dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy. Podczas przesłuchania przyznał się do ich popełnienia. Decyzją Sądu Rejonowego w Głogowie, zatrzymany mężczyzna najbliższe 5 miesięcy spędzi w Zakładzie Karnym we Wrocławiu. Dodatkowo, kolejny raz odpowie przed sądem za powyższe przestępstwa. Może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322