Wspólne, intensywne działania operacyjne policjantów Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy z funkcjonariuszami Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP we Wrocławiu doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania 29 – letniego mieszkańca Lubina, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci kokainy. Do zatrzymania doszło na drodze, kiedy mężczyzna kierował swoim samochodem. Trafił do policyjnej celi. Będzie również odpowiadał za obrót narkotykami. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 29 - latka trzymiesięczny areszt. Jak ustalili policjanci, mężczyzna ten jest jednym z liderów grup pseudokibiców.

Ścisła współpraca operacyjna policjantów kryminalnych z Lubina i policjantów zajmujących się na co dzień zwalczaniem przestępczości pseudokibiców KWP we Wrocławiu, doprowadziła do przechwycenia znacznej ilości narkotyków. Policjanci zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Lubina, który w samochodzie przewoził kokainę. Mężczyzna został zatrzymany, gdy kierował samochodem osobowym marki Honda na terenie gminy Rudna. To w tym aucie kryminalni znaleźli zawiniątko z białym proszkiem, który po zbadaniu testerem okazał się być kokainą. Z ujawnionej ilości środka psychotropowego, podejrzany mógłby przygotować blisko tysiąc porcji handlowych tego narkotyku. W pojeździe zatrzymanego, funkcjonariusze ujawnili również maczetę oraz gaz pieprzowy. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany jest jednym z liderów grup pseudokibiców.

29 – latek został przez kryminalnych zatrzymany. Trafił do policyjnej celi. Po przesłuchaniu w prokuraturze, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Lubinianin usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz uczestniczenia, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w obrocie znacznych ilości substancji psychotropowych Za popełniony czyn grozi mu nie mniej niż dwa lata pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubinie.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322