Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, który wsiadł za kierownicę swojego pojazdu po spożyciu alkoholu, został wyeliminowany z drogi przez policjantów. Tym razem to kierowca volkswagena, który miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. W trakcie kontroli 42-latek próbował oszukać policjantów, podając fałszywe dane personalne, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W ręce funkcjonariuszy wpadł również nieodpowiedzialny rowerzysta, który miał w swoim organizmie 2,7 promila alkoholu. Obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Niebezpieczną jazdę kierowcy osobowego volkswagena przerwali policjanci z Komisariatu Policji w Rudnej. Funkcjonariusze zauważyli kierującego w jednej z miejscowości na terenie gminy i zatrzymali go do kontroli drogowej.  Mężczyzna w trakcie interwencji był bardzo nerwowy. Wielokrotnie próbował wprowadzić w błąd policjantów, podając fałszywe dane personalne. Funkcjonariusze jednak szybko ustalili z kim mają do czynienia. Okazało się, że to 42-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na  jaw, że nieodpowiedzialny mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, dlatego też chciał oszukać patrol, co do swojej tożsamości.

Z uwagi na wyczuwalną silną woń alkoholu, policjanci zbadali trzeźwość tego mężczyzny. Alkomat wskazał, że 42-latek ma w swoim organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Jego los leży teraz w rękach sądu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów ze Ścinawy. Mieszkaniec tej gminy wybrał się na przejażdżkę rowerem i był kompletnie pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. Na tym więc zakończyła się jego podróż jednośladem i 48-latek do domu musiał wrócić pieszo. Funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie – tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila – 2,5 tysiąca złotych.

Sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych muszą jednak liczyć się z tym, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa. Sąd dodatkowo może orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu na wiele miesięcy.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322