W ramach prowadzonych działań profilaktycznych ,,Bezpieczne Wakacje’’ oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjanci odwiedzili dzieci spędzające aktywnie czas organizowany przez Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie. Podczas spotkania funkcjonariusze przestrzegali dzieci, żeby unikały wszelkich ryzykownych zachowań i aby trwające wakacje upłynęły spokojnie i bezpiecznie.

Policjanci z lubińskiej komendy przeprowadzili pogadankę  z dziećmi spędzającymi wakacje w ramach akcji „Lato 2022” zorganizowanej przez RCS w Lubinie. Głównym tematem rozmowy  było bezpieczeństwo w trakcie trwających wakacji.

Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznych zabaw nad wodą, w tym zakazie kąpieli na niestrzeżonych akwenach wodnych lub bez opieki osób dorosłych oraz o obowiązku używania przez nich kapoków i kamizelek pływając na sprzętach wodnych. Podczas spotkania policjanci poruszyli również temat bezpiecznego zachowania na drodze i podczas zabawy na świeżym powietrzu. Słuchacze dowiedzieli się także jak należy bezpiecznie zachowywać się kiedy zostaną sami w domu, a także jak postępować w kontaktach z nieznajomymi.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i znakomicie radziły sobie z odpowiedziami na pytania. Spotkanie odbyło się w ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322