Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie patrolując miasto zauważyli starszą kobietę, która szła pomału chodnikiem wspierając się chodzikiem rehabilitacyjnym. Seniorka wyglądała na zdezorientowaną i zagubioną, nie wiedziała również gdzie idzie. Funkcjonariusze ustalili dane 74-latki i bezpiecznie pomogli schorowanej kobiecie wrócić do domu.

W miniony poniedziałek, 01 sierpnia br. ścinawscy policjanci w składzie asp. Bartosz Kaczmarek i st. post. Dominika Polanowska,  patrolując ulice Ścinawy zauważyli starszą kobietę, która poruszała się przy pomocy chodzika rehabilitacyjnego. Seniorka szła bardzo powoli, sprawiała wrażenie zdezorientowanej i zagubionej. Funkcjonariusze zatrzymali się, aby sprawdzić, czy starsza Pani nie potrzebuje pomocy. W trakcie rozmowy był z nią utrudniony kontakt, twierdziła, że idzie do dwóch miejscowości oddalonych o kilkanaście kilometrów od Ścinawy. Mówiła, że chce odwiedzić członków swojej rodziny, ale nie mogła sobie przypomnieć danych tych osób ani ich adresu. Nie potrafiła wyjaśnić, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu.

Seniorka podczas rozmowy wielokrotnie zmieniała swoje dane osobowe. Nie pamiętała również adresu zamieszkania. Nie posiadała przy sobie żadnego dokumentu tożsamości, bądź innych rzeczy umożliwiających jej identyfikację.  

Policjanci zaopiekowali się starszą panią. Nie mając żadnego punktu zaczepienia, funkcjonariusze pytali mieszkańców Ścinawy mając nadzieję, że ktoś zna ją samą, bądź jej rodzinę. Niestety nie przyniosło to rezultatu. Następnie mundurowi  udali się z seniorką do miejscowego szpitala, gdzie ustalili z personelem, że zagubiona kobieta prawdopodobnie korzystała z pomocy ośrodka około 2-3 lat temu.  Mając przypuszczalne dane osobowe, policjanci szybko ustalili adres, pod który zawieźli starszą Panią.

Na miejscu zastano wnuczkę 74-latki, która oświadczyła, ze babcia niepostrzeżenie opuściła mieszkanie, a od lat ma problemy z pamięcią. Mundurowi pouczyli rodzinę  o zachowaniu większej czujności i ostrożności podczas opieki nad seniorką.

Dzięki właściwej reakcji i okazanej pomocy ścinawskich policjantów, cała historia miała szczęśliwy finał.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322