Jesień to czas, kiedy ogrody działkowe pustoszeją. W tym okresie pozostawiony wartościowy sprzęt w altanach ogrodowych jest dla złodziei łatwym i cennym łupem. Dlatego też lubińska policja przypomina o kilku podstawowych zasadach, jakimi należy się kierować, aby uniknąć kradzieży oraz włamania do altanki.

Na terenie ogródków zbliża się koniec sezonu. To okres, kiedy opustoszałe działki i pozostawiony wartościowy sprzęt w altanach ogrodowych stanowi łakomy kąsek dla złodzieja.

W związku z powyższym lubińscy policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie swojego mienia. Złodzieje kardą wszystko, co ma jakąkolwiek wartość, począwszy od narzędzi, kosiarek, innych elektronarzędzi, czajników, a nawet żywność.

Aby uniknąć włamania, kradzieży, czy zniszczeń należy przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby nie narazić się na straty finansowe.

Należy pamiętać aby za każdym razem sprawdzić zabezpieczenia altanki, a w razie potrzeby zamontować nowe drzwi, kraty bądź rolety w oknach.

Wszystkie narzędzia i inne wartościowe przedmioty, starajmy się schować tak, aby były niewidoczne dla złodzieja.

Niezastąpionym zabezpieczeniem mienia przed kradzieżą jest również zaprzyjaźniona grupa sąsiadów. Pracując lub odpoczywając na działce warto też zwracać uwagę na teren ogrodu sąsiada, czy nie przebywają tam podejrzanie zachowujące się osoby. Starajmy się zapamiętywać cechy charakterystyczne nieznajomych osób, przebywających w obrębie ogrodów ponieważ mogą być to potencjalni sprawcy przestępstw i wykroczeń, a rysopis może okazać się być bardzo pomocny Policji w ich zatrzymaniu.

Wszelkie zagrożenia, należy na bieżąco zgłaszać policji. Ponadto pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego właściwego dla rejonu na którym jest działka.

 

aspirant Anna Szajbler

Komenda Powiatowa Policji w Lubinie

Telefon: 601 974 322