Zapraszamy wszystkich seniorów do kolejnego spotkania z cyklu "Senior Online", które odbędzie się w poniedziałek - 6 lutego 2023 roku w godzinach od 9.00 do 9.30. Profilaktyk lubińskiej komendy przedstawi ostatnie zdarzenia, gdzie ofiarą oszustów padli mieszkańcy naszego powiatu. Funkcjonariusze zaprosili również na spotkanie z seniorami Panią Kierownik dolnobrzeskiego ośrodka rehabilitacyjnego, która opowie jak zadbać o zdrowie i dobrą kondycję naszych seniorów. Serdecznie zapraszamy. Wejdź w ten link: https://youtu.be/KCp7OtVek20.

W poniedziałek, 6 lutego 2023 roku, w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu dolnośląskiego odbędzie się kolejne spotkanie policyjnych profilaktyków z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej.

Celem szkoleń w ramach koncepcji "Senior Online" jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po, odpowie policjant.

W poniedziałkowym odcinku wystąpi zaproszony gość specjalny, Pani Dorota Pawlik – kierownik dolnobrzeskiego ośrodka rehabilitacyjnego, która opowie, jak zadbać o swoje zdrowie, kondycję, a przede wszystkim jak można skorzystać z rehabilitacji czy ćwiczeń, kiedy tego nasi seniorzy potrzebują.

Serdecznie zapraszamy 6 lutego 2023 roku o godzinie 9.00, na nasz kanał YouTube pod linkiem: https://youtu.be/KCp7OtVek20. Tam też znaleźć można nasze poprzednie odcinki, w których staramy się udzielić porad jak nie dać się nabrać oszustom.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322