Wkrótce wymarzone przez dzieci ferie zimowe. Aby przebiegały one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swoich domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie przed rozpoczęciem w naszym powiecie ferii zimowych, spotykają się z dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych. Funkcjonariusze rozmawiają z uczniami o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku.

Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy dla najmłodszych. Nie wolno nam jednak zapominać, iż szczególnie w tym okresie dzieci narażone są na szereg niebezpieczeństw. Dlatego lubińscy policjanci prowadzą działania edukacyjne w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2023”.

Podczas lekcji bezpieczeństwa z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Lubinie,  policjanci w bardzo ciekawy sposób omówili zagadnienia związane z bezpiecznym zimowym wypoczynkiem.  Dzieci mogły dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w czasie zimy, czego należy unikać w trakcie zabaw na podwórku oraz jak prawidłowo poruszać się po drodze.

Funkcjonariusze przypomnieli także maluchom jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz jak prawidłowo z nich korzystać. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał od policjantów kamizelkę odblaskową.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322