Interwencja lubińskich policjantów zakończyła się tymczasowym aresztowaniem 46-latka, który znęcał się nad swoją żoną i dziećmi. Jak wynikało z relacji kobiety, jej mąż będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, wyzywał ją i dzieci. W domu tym dochodziło również do przemocy fizycznej. Finalnie agresor trafił do policyjnej celi. Za przestępstwo, którego się dopuścił może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci, którzy zostali wezwani do awantury domowej ustalili, że wobec mieszkanki Lubina stosowana jest przemoc przez jej męża. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, wyzywał swoją żonę słowami wulgarnymi, obelżywymi, szarpał, ciągnął za włosy, uderzał. W trakcie jednej z awantur 46-latek rzucił w kierunku żony nożem. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna stosował również przemoc fizyczną wobec swoich dzieci.

Policjanci  przerwali dramat tej rodziny i zatrzymali agresora. Podejrzany trafił do policyjnej celi. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobami najbliższymi. Decyzją sądu został umieszczony w Areszcie Śledczym we Wrocławiu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

Ofiary przemocy domowej pozostawione są często same sobie i wiele miesięcy znoszą przemoc ze strony bliskich.

Nie bójmy się reagować i zgłaszajmy takie sytuacje, Potrzebujesz pomocy, zadzwoń na numer 112, bądź zgłoś swój problem w Ośrodku Pomocy Społecznej. Jest wiele instytucji, które pomagają ofiarom przemocy domowej.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322