Zbliża się jesień, a więc jest to czas, kiedy ogrody działkowe pustoszeją. W tym okresie pozostawiony wartościowy sprzęt w altanach ogrodowych jest dla złodziei łatwym i cennym łupem. Dlatego też lubińska policja przypomina o kilku podstawowych zasadach, jakimi należy się kierować, aby uniknąć kradzieży oraz włamania do altanki.

Na terenie ogródków zbliża się koniec sezonu. To okres, kiedy opustoszałe działki i pozostawiony wartościowy sprzęt w altanach ogrodowych stanowi łakomy kąsek dla złodzieja.

W związku z powyższym lubińscy policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie swojego mienia. Złodzieje kardą wszystko, co ma jakąkolwiek wartość, począwszy od narzędzi, kosiarek, innych elektronarzędzi, czajników, a nawet żywność.

Aby ustrzec się przed kradzieżą należy we właściwy sposób zabezpieczyć swoje mienie. Przede wszystkim musimy pamiętać o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien i drzwi w altanach.

Wszystkie narzędzia i inne wartościowe przedmioty, starajmy się schować tak, aby były niewidoczne dla złodzieja, a najlepiej nie pozostawiajmy ich na okres jesienno – zimowy i starajmy się je przenieść w inne bezpieczne miejsce.

Niezastąpionym zabezpieczeniem mienia przed kradzieżą jest również nasz sąsiad. Właściciele działek zazwyczaj się znają, chociażby z widzenia.  Będąc na swoim ogrodzie, warto zwracać uwagę na teren ogrodu sąsiada, czy nie przebywają tam podejrzane osoby. Starajmy się zapamiętywać twarze obcych osób przebywających w obrębie ogrodów ponieważ mogą być to potencjalni sprawcy przestępstw i wykroczeń, a rysopis może pomóc Policji w ich zatrzymaniu.

Nie zapominajmy także, że złodziej może wejść na działkę, także wtedy gdy na niej przebywamy i niezauważalnie pozbawić nas rzeczy osobistych. Ważne jest by w trakcie wykonywania prac porządkowych nie pozostawiać w otwartych altanach pieniędzy, dokumentów i kluczy, gdyż sprawcy posiadający informacje o miejscu zamieszkania działkowicza, przy użyciu skradzionych kluczy szybko mogą przedostać się również do jego mieszkania.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322