Zapraszamy wszystkich seniorów do kolejnego spotkania z cyklu "Senior Online", które odbędzie się w najbliższy poniedziałek – 4 grudnia 2023 roku w godzinach od 9.00 do 9.30. Gościem lubińskich policjantów tym razem będzie oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lubinie, który omówi zasady bezpieczeństwa w sezonie grzewczym, w tym jak nie dopuścić do zatrucia tlenkiem węgla.

Ideą programu są cykliczne spotkania on-line funkcjonariuszy z seniorami z terenu całego województwa dolnośląskiego, które odbywają się jednocześnie w 26 jednostkach Policji.

Na spotkania z seniorami, policjanci zapraszają wielu gości, którzy przybliżają, uświadamiają i ostrzegają przed różnymi zagrożeniami. W poniedziałek, 4 grudnia bieżącego roku, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł. asp. Patryk Zdanowski omówi jak zabezpieczyć się przed cichym zabójcą jakim jest czad, którego nie jesteśmy w stanie poczuć, a który jest śmiertelnie niebezpieczny.  Warto oglądać nas na bieżąco, aby uniknąć rodzinnych czy życiowych dramatów.

Celem naszych działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z lubińskimi policjantami już 4 grudnia 2023 roku, w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Lubinie : https://www.youtube.com/watch?v=dPzH5wMCui4

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie