Policja Lubin: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przydatne narzędzie dla mieszkańców. Podsumowanie 2018 roku.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego regionu wciąż cieszy się ogromną popularnością. Tylko w 2018 roku na terenie powiatu lubińskiego naniesiono 991 zagrożeń z których 60% zostało potwierdzonych. Dotyczyły one głównie niewłaściwego parkowania (424 zgłoszenia), przekraczania dozwolonej prędkości (239 zgłoszeń) oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (136 zgłoszeń).
KMZB okazuje się być narzędziem bardzo przydatnym, które nie tylko umożliwia mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych, lecz również ukazuje skalę i rodzaj zagrożeń w lokalnych społecznościach.
Pamiętajmy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się z numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio z jednostką Policji.
Ze względu na niskie temperatury, przypominamy również o możliwości zgłaszania miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Będą one weryfikowane i sprawdzane przez policjantów.
asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przydatne narzędzie dla mieszkańców. Podsumowanie 2018 roku.
Powiązane wiadomości
Komenda Powiatowa Policji w Lubinie,
lubin.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/krajowa_mapa_zagrozen_bezpieczenstwa__przydatne_narzedzie_dla_mieszkancow__podsumowanie_2018_roku_
Autor: krystian