Najważniejsze informacje o biurze wirtualnym

Gdy zakładamy nową spółkę lub też działalność stajemy przed bardzo trudnym wyborem. Otóż zastanawiamy się czy ją założyć na adresie własnego mieszkania czy też wynająć tanie biuro. Oba rozwiązania wiążą się z poważnymi wadami. Do mieszkania może przyjść jakiś ważny kontrahent i zastać nas w piżamie. Z kolei w małym biurze może nie być nas, ponieważ akurat wyjdziemy do urzędu. A może skorzystać z opcji jaką jest wirtualne biuro Warszawa?

Skorzystaj z biura wirtualnego

Biuro wirtualne sprawi, że nie będziemy musieli rejestrować firmy w swoim mieszkaniu czy też w swoim domu. Poza tym, że kontrahent nie zastanie nas w szlafroczku, to istnieją na pewno bardziej poważne przyczyny, dla której siedziba firmy w naszym mieszkaniu jest złym pomysłem. Musimy zauważyć, że co roku płacimy podatek od nieruchomości. Płacimy niskie kwoty od podatku, ponieważ zgłosiliśmy, że nasze mieszkanie ma mieszkalną powierzchnię, a nie do prowadzenia firmy. W przypadku nie zgłoszenia tego do urzędu, możemy mieć w przyszłości spore problemy.

Z kolei małe oraz tanie biuro w stolicy Polski, to koszt minimum około tysiąca złotych miesięcznie. Koszt dla jednych jest duży, a dla innych niski. Problem jednak tkwi w tym, że jak nie będziemy mieli pracownika, a wyjdziemy z biura, to nikt nie odbierze za nas korespondencji. Warto zatem wybrać biuro wirtualne, ponieważ jego koszt to tylko czterdzieści pięć złotych miesięcznie. Co mamy w tej kwocie? Mamy nie tylko naprawdę prestiżowy adres w samym centrum Warszawy, ale także pod adresem tym dyżurują dwie osoby i czekają na kurierów oraz listonoszy.

Jak wybrać tanie, dobre biuro wirtualne?

Biuro wirtualne nie musi być wcale najtańsze, bo wiadomo, że najbardziej liczy się dla nas jakość. Biura wirtualne w Warszawie są prowadzone w cenach od czterdziestu pięciu do mniej więcej stu dwudziestu złotych miesięcznie. Możliwe, że podstawowy abonament za czterdzieści pięć złotych jest tani, ale na pewno są także nieco tańsze opcje.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy dana firma, która wynajmuje biura wirtualne wynajmuje od kogoś lokal, w którym prowadzi swoją działalność, czy też jest jego właścicielem. Najlepiej jeśli firma jest właścicielem lokalu. Dlaczego? W takiej sytuacji ma pełne, jak i także bezterminowe prawa, aby go podnajmować klientom biura wirtualnego. W innym przypadku umowa najmu się kiedyś kończy i może być problem.

Czy biuro wirtualne to dobry pomysł?

Jeśli nasza firma ma zysku rzędu tysiąca czy też dziesięciu tysięcy złotych miesięcznie netto i nie zatrudnia przy tym pracowników, to warto wybrać na swoją siedzibę biuro wirtualne. Przy takowych zyskach nie opłaca się sporej części wpływów inwestować w czynsz za biuro, pracownika biurowego czy też na meble do biura.

Na pewno o wiele, wiele lepiej zachować te zyski i zdecydować się na biuro wirtualne, które na dodatek odbierze wszelkie nasze listy polecone czy też paczki kurierskie. Z takiej współpracy na pewno będziemy zadowoleni.