Policjanci Komisariatu Policji w Ścinawie szybko ustalili i zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie miasta, sprawcę włamania do jednego z marketów. Mężczyzna z zamkniętego sklepu wyniósł alkohol i papierosy. Zanim zdążył wszystko spożytkować został zatrzymany. Część mienia odzyskano a 29 – latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na terenie miasta Ścinawy w porze nocnej doszło do włamania do jednego z marketów. Sprawca tego czynu nie przebierał w środkach. Wybił szybę w sklepie przez którą dostał się do wnętrza i po szybkiej akcji wyniósł papierosy i alkohol różnych marek na kwotę ponad 1200 zł. Sprawca – jak się później okazało – zabezpieczony w swój łup – ukrył się w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Zabezpieczony w tej sprawie materiał w postaci zapisów monitoringu oraz śladów zebranych na miejscu, szybko doprowadził śledczych do sprawcy, którym okazał się niemal od początku typowany 29-latek z Ścinawy. Zresztą mężczyzna jest dobrze znany ścinawskim funkcjonariuszom i na swoim koncie miał już w przeszłości inne przestępstwa.

Część skradzionego mienia zostało odzyskane i trafi z powrotem w stanie nienaruszonym do sklepu. Młody Ścinawianin swoim zachowaniem naraził się natomiast na surową karę, gdyż za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia, lub nawet do 15 jeżeli okaże się że działał w warunkach recydywy.

aspirant Krzysztof Pawlik
zastępca Oficera Prasowego
Komendy Powiatowej Policji
w Lubinie