Jak wskazują policyjne statystyki od początku wakacji doszło na polskich drogach do 215 wypadków, w których śmierć poniosły 22 osoby. Jest to zdecydowanie zbyt wiele ludzkich tragedii, na które należy reagować. Przyczyny tych zdarzeń są różne ale prym wiedzie najczęściej zbyt duża prędkość. Dlatego też lubińscy policjanci reagują na nieodpowiedzialne zachowania kierowców na drogach naszego powiatu. Przez weekend blisko setka kierowców nie będzie miło wspominać spotkania z patrolem ruchu drogowego. Funkcjonariusze stanowczo reagowali na rażące łamanie przepisów drogowych i obowiązujących limitów prędkości.

Pogoda dopisuje, wakacje trwają, a co za tym idzie, niektórzy kierujący zapominają  o obowiązujących w naszym kraju dozwolonych limitach prędkości.

W trakcie trwania minionego weekendu policjanci ruchu drogowego zdyscyplinowali aż 93 kierujących, którzy znacząco przekroczyli swoją prędkość. Kamera załogi z lubińskiej drogówki zarejestrowała nieodpowiedzialne zachowania kierujących, na co funkcjonariusze natychmiast reagowali.  Kierujący tłumaczyli się, że „trochę się zapomnieli”, dlatego też miło nie będą wspominać tych spotkań.

Niechlubnym rekordzistą zatrzymanym przez policjantów był kierowca osobowego mercedesa, który drogą S3 pędził 215 km/h przy ograniczeniu do 120 km/. Mężczyzna musiał zapłacić karę grzywny w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a także otrzymał 10 punktów karnych. Tak wysoki mandat za wykroczenie drogowe policjanci nałożyli również na kierowcę audi, który miał na swoim liczniku 196 km/h, również przy ograniczeniu do 120 km/h.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322