Piast Żmigród niepokonany w meczu z Iskrą Księginice, wynik 5:2
W sobotnim spotkaniu lokalnych drużyn piłkarskich, Iskra Księginice nie sprostała wyzwaniu, jakim był zespół Piasta Żmigród, przegrywając 2:5. Mecz odbył się na boisku w Księginicach i dostarczył kibicom wielu emocji.
  • Początkowe minuty meczu zwiastowały zaciętą rywalizację, jednak to goście z Żmigrodu szybko wyszli na prowadzenie.
  • Mimo początkowej przewagi Piasta, Iskra zdołała odpowiedzieć dwoma golami, z których jeden to efektowny strzał Wojciecha Konefała.
  • Druga połowa to dominacja gości, którzy zdobyli trzy kolejne bramki, zapewniając sobie zwycięstwo.
  • Spotkanie upłynęło również pod znakiem dodatkowych atrakcji dla kibiców, w tym konkursu rzutów karnych, z którego zwycięsko wyszła Karolina Daczkowska.

Od początku meczu obie drużyny pokazywały dużą determinację, co mogło sugerować, że kibice będą świadkami wyrównanego spotkania. Gospodarze, mimo początkowego szoku po szybko straconej bramce, nie dali za wygraną i dzięki trafieniom Tomisława Żmudy oraz Wojciecha Konefała, na chwilę odzyskali kontrolę nad meczem.

Niestety dla Iskry, druga połowa meczu była wyraźnie pod dyktando Piasta Żmigród. Goście pokazali swoje doświadczenie i skuteczność, zdobywając trzy gole w krótkim odstępie czasu, co przechyliło szalę zwycięstwa na ich stronę. Mimo usilnych prób, Iskra nie zdołała już odwrócić losów meczu.

W trakcie przerwy między połowami, na murawie rozegrano konkurs rzutów karnych dla kibiców, co było miłą odskocznią od sportowej rywalizacji. Wśród uczestników najlepsza okazała się Karolina Daczkowska, która otrzymała okolicznościową nagrodę.

Najlepszym piłkarzem spotkania wybrano Mateusza Kochana z Iskry, co było małym pocieszeniem dla lokalnych fanów. Wyróżnienia wręczyli osobistości gminy, w tym radny Łukasz Szymański oraz prezes Iskry Księginice, Karol Grolewski.

Pomimo przegranej, Iskra Księginice pokazała charakter i chęć walki, co z pewnością zostanie docenione przez lokalnych kibiców w przyszłych spotkaniach.