Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 36 - letniemu mieszkańcowi Lubina, który podejrzany jest o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoimi rodzicami. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których obrażał starsze małżeństwo, popychał i szarpał. Dwa dni temu, podczas kolejnej awantury pobił swojego ojca. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Sąd na wniosek prokuratora, zastosował już wobec agresora tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.

Do Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zgłosił się 70 –letni mężczyzna, który powiadomił policjantów, iż został pobity przez swojego pasierba. Jak ustalili funkcjonariusze, 36-letni agresor od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. Ubliżał im, szarpał i popychał. Działo się to przede wszystkim, kiedy był pod wpływem alkoholu.

36-latek został zatrzymany przez policjantów we własnym mieszkaniu i umieszczony w policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty. Sąd Rejonowy w Lubinie, na wniosek prokuratora, zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.

Teraz mężczyzna za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Przypominamy, iż za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli czyn popełniony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

tel. 601 974 322

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.