Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Do wypadku na przejściu dla pieszych doszło wczoraj przed godziną 19.00 na ul. Jana Pawła II w Lubinie. Jak ustalili policjanci, kierująca samochodem osobowym marki Ford, jadąc lewym pasem ul. Jana Pawła II na wysokości skrzyżowania z ul. Kamienną, potrąciła znajdującą się na przejściu dla pieszych kobietę. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku, apelując do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną czujność i ostrożność.

Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej policji w dniu 13 maja br. przeprowadzali czynności w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło około godziny 19.00 w Lubinie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Ford, jadąc lewym pasem ulicy Jana Pawła II przed skrzyżowaniem z ul. Kamienną, najechała na pieszą, 67-letnią kobietę, która od prawej strony weszła przejście. Pokrzywdzona została zabrana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Kierująca, 29-letnia mieszkanka powiatu lubińskiego w chwili zdarzenia była trzeźwa.

Policjanci wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego wypadku, jednocześnie apelując do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Bardzo ważne jest zachowanie kierowców w okolicach przejścia dla pieszych jak i samych pieszych, którzy niejednokrotnie wchodzą przed nadjeżdżający pojazd, którego kierowca nie jest w stanie zatrzymać w miejscu. Do tragedii może dojść w każdym miejscu i czasie, dlatego aby takich sytuacji uniknąć, zmotoryzowani i niechronieni uczestnicy  ruchu, powinni stosować się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również o noszeniu elementów odblaskowych na odzieży, aby być zawsze widocznym i bezpiecznym. 

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

tel. 601 974 322

 

Powiązane wiadomości