Dzień Pluszowego Misia w grupie II - przedszkolaki bawiły się z wierszem Brzechwy

W przedszkolu w Lubinie dzieci z grupy II zamieniły salę w miękkie królestwo pluszaków. Było śmiechu, piosenek i prostych zabaw, które przypomniały, jak ważna jest bliskość i wyobraźnia w pierwszych latach życia. Rodzinna atmosfera i radosne okrzyki maluchów wypełniły przestrzeń spotkania.
Dzieci przyszły z ulubionymi pluszakami, pokazywały je rówieśnikom i brały udział w krótkich zabawach ruchowych oraz zabawach muzycznych. Nauczycielki przygotowały proste zadania, które łączyły elementy czytania i wspólnej zabawy — to był dzień poświęcony nie tylko maskotkom, lecz także budowaniu relacji i ćwiczeniu komunikacji.
“Proszę państwa, oto miś. Miś jest bardzo grzeczny dziś.”
— Jan Brzechwa
Fragment wiersza zabrzmiał kilka razy podczas spotkania, jako zaproszenie do spontanicznej recytacji i improwizowanej scenki. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, mówiły o swoich misiach i uczyły się dzielenia zabawkami.
Dla mieszkańców to proste przypomnienie, że takie inicjatywy w przedszkolach wzmacniają kompetencje społeczne i zachęcają do czytania od najmłodszych lat. Rodzice mogą traktować podobne wydarzenia jako okazję do obserwacji postępów maluchów w zabawie grupowej i pomysłu na wspólne aktywności w domu — czytanie krótkich wierszy, wspólne śpiewanie czy zabawy ruchowe z ulubionymi pluszakami.
na podstawie: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie.
Autor: krystian

