UG Lubin: Ferie, ferie i po feriach…

**Podczas tegorocznych ferii zimowych Ośrodek Kultury GminyLubin przygotował liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Z niezwykle bogatej oferty skorzystała ponad setka naszych młodych mieszkańców. **
W warsztatach ceramicznych w świetlicach wiejskich w Pieszkowie oraz Liścu dzieci przygotowały ozdoby na Święta Wielkanocne oraz upominki walentynkowe. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, każdy z uczestników zdobył wiedzę na temat rodzajów gliny, metod pracy, wykorzystywanych narzędzi czy technik zdobniczych. Rezultat ich pracy będzie można zobaczyć na przełomie marca i kwietnia, kiedy ruszy pracownia ceramiczna i powstałe prace zostaną wypalone w piecu ceramicznym, pozyskanym przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin pod koniec ubiegłego roku.
Młodzi mieszkańcy Gminy Lubin mogli uczestniczyć również w imprezach sportowych, w turnieju bowlingowym w Bowling Club w Lubinie oraz w turnieju warcabowym w świetlicy wiejskiej w Oborze. Podczas imprezy bowlingowej dzieci rywalizowały w kategorii chłopców i dziewcząt o najwyższą liczbę punktów. Oprócz śmiechu i mnóstwa pozytywnych emocji udzielił się także duch rywalizacji. Natomiast w trakcie turnieju w warcabach 100-polowych obowiązywała zasada ile zbitych pionków tyle cukierków w nagrodę.
Podczas ferii można było zwiedzić wystawę Gmina Lubin wczoraj i dziś”, pójść do kina Helios na bajkę pt. Gang Zwierzaków” oraz zobaczyć przedstawienie teatralne w CK Muza.
Niestety zima w tym roku nie dopisała i nie udało się jak co roku pojechać na sanki. Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaproponował wyjazd do Głogowa do Jump Planet. To park trampolin, w którym uczestnicy mieli możliwość korzystania z wielu atrakcji m.in. trampolin, gąbek czy ścianki wspinaczkowej.
Urząd Gminy w Lubinie,
ug.lubin.pl/ferie-ferie-i-po-feriach/
Ostatnie Artykuły

Chwila pod sklepem wystarczy - lubiński apel o rowerowe zabezpieczenia

Raszówka zyskuje nową oprawę. Świetlica i biblioteka bez przerwy w działaniu

Karta Seniora w telefonie. Wystarczy kilka kroków, by ją aktywować

Nad wodą wystarczy chwila nieuwagi - policja z Lubina podaje alarmujące liczby

Chcieli oszukać policję w Lubinie - obaj mieli po 2 promile

Vaiana wraca do Muzy - Disney zabiera lubinian nad ocean

Stary dom w Zimnej Wodzie po remoncie. Rachunki mają spaść

90 lat i wciąż za kierownicą. Senior z Obory zaskakuje energią

Ruszył nabór do zDolny Śląsk. Wniosek po raz pierwszy tylko online

W Pieszkowie odnowiono świetlicę. Mały remont, który widać od razu

Krystyna Janda w Muzie - wieczór z Hollywood, samotnością i ciętym humorem

Jesień Teatralna w Muzie rozkręca Lubin - od Pink Floyd po mikołajkową klasykę

Królewna Śnieżka wraca do Muzy i przyciąga całe rodziny

Korowód, miód i orkiestra. Gorzelin znów przyciągnął tłumy
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu Oddział w Lubinie - kontakt, godziny i zakres spraw
- Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Lubinie - msze, kancelaria, sakramenty
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Lubinie - filie, katalog online, karta biblioteczna
- Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce - filie, katalog online i zasady wypożyczeń
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie - kontakt, godziny, pomoc dla mieszkańców
- Parafia św. Barbary w Lubinie - kontakt, kancelaria, sakramenty
