Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Jak wynika z ustaleń policjantów, oszuści podszywając się pod jednego z dużych dostawców energii elektrycznej, wysyłają wiadomości SMS, zawierające informację o konieczności dopłaty do rachunku za energię elektryczną oraz link do płatności przekierowujący na fałszywą stronę banku. W ten sposób oszuści wyłudzają dane umożliwiające logowania do systemów bankowości elektronicznej.

32 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego stracił tysiąc złotych, po tym jak otrzymał wiadomość tekstową na swój numer telefonu, że zaplanowano odłączenie w jego mieszkaniu energii elektrycznej, jeżeli nie ureguluje należności w kwocie 3.46 złotych. Do wiadomości został dołączony link. Niestety mężczyzna wszedł w ten link, zalogował się na swoje konto bankowe, a przestępca wykorzystując to zabrał z jego konta tysiąc złotych.

Policja ostrzega, aby zachowywać szczególną ostrożność, sprawdzać tego typu wiadomości i pod żadnym pozorem nie klikać w aktywne linki w nich zawarte. Linki takie mogą bowiem przekierowywać na fałszywą stronę banku, co niejednokrotnie może skończyć się utratą oszczędności.

asp.szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322