Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4. Podczas przeprowadzonej lekcji najmłodsi usłyszeli o zasadach bezpieczeństwa, a następnie z policjantką przećwiczyli poznane zasady poza przedszkolem. Całe spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze. Szczęśliwe maluchy z uśmiechami na twarzy wróciły do placówki, zaopatrzone w bardzo potrzebną wiedzę o bezpieczeństwie.

Policjantka podczas spotkania z przedszkolakami przekazała najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa, zarówno te obowiązujące podczas poruszania się po drodze, ale także w domu czy podczas zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci dowiedziały się jak zachować się podczas kontaktu z osobą obcą oraz usłyszały w jakiej sytuacji należy skorzystać z numeru alarmowego 112.

Maluszki z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, zadając mnóstwo ważnych i ciekawych pytań. W nagrodę za wzorowe zachowanie, na koniec zajęć ruszyły sprawdzać swoja wiedzę w praktyce. Pod okiem policjantki przechodziły przez przejście dla pieszych, stosując się do zasad, jakie wcześniej usłyszały i zapamiętały.

Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości najmłodszych na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322