Kryminalni z Lubina ustalili podejrzanego o kradzieże i włamania do piwnic i lokali gospodarczych na terenie powiatu lubińskiego. Okazał się nim 22 – letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna ma na swoim koncie kradzież rowerów, sprzętu wędkarskiego i elektronarzędzi. Łączna suma strat jaką oszacowali właściciele utraconych przedmiotów to ponad 24 tysiące złotych. Sprawca został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Teraz jego los leży w rękach sądu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad zgłoszeniami kradzieży, do których doszło na terenie miasta oraz gminy Lubin. Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej ustalili podejrzanego o te czyny mężczyznę. Okazał się nim 22 – latek z Legnicy. Został zatrzymany kilka dni po dokonaniu tych przestępstw.

Śledczy na podstawie zebranego przez siebie materiału dowodowego udowodnili mężczyźnie kradzież 5 rowerów, sprzętu wędkarskiego, kuchenki i elektronarzędzi. Mężczyzna nie pogardził również męską kurtką. 22 - latek wykorzystywał nieobecność właścicieli garaży czy lokali gospodarczych i kradł wszystko co mógł następnie szybko spieniężyć. Łączne straty jakie oszacowali pokrzywdzeni to ponad 24 tysiące złotych.

To jednak nie wszystkie przewinienia zatrzymanego legniczanina. Jak się okazało, mężczyzna podobnych przestępstw dokonywał na terenie powiatów ościennych. Pomimo młodego wieku był również w przeszłości karany między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu.

Podejrzany został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Śledczy pracujący nad tą sprawą przedstawili już zarzuty 22 – latkowi. Do wszystkich swoich czynów przyznał się. Jak oświadczył zatrzymany, przedmioty, które ukradł, sprzedał przypadkowym osobom. Za kradzież z włamaniem może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawą mężczyzny zajmie się teraz sąd.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601 974 322