Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego powiatu, policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej lubińskiej komendy, odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubinie. W ramach działań profilaktycznych, funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Mundurowi przekazali informacje, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ogromną atrakcją dla maluchów był policyjny radiowóz i maskotka Policji - Komisarz Lew.

Policjanci realizując działania profilaktyczne spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. 

Tematem wiodącym spotkania, które odbyło się w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Lubinie było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze radzili jak prawidłowo poruszać się po drogach. Przypomnieli również dzieciom, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym. Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązują nie tylko pieszego, ale również rowerzystę oraz pasażera samochodu.

Policjanci starali się przekazać dzieciom, informację o tym jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Mundurowi rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwo w domu, a także na świeżym powietrzu.

Dodatkowo, funkcjonariusze powiadali też o swojej pracy, aby najmłodsi wiedzieli, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie sprawców przestępstw, ale także udzielanie pomocy.

Dzieci angażowały się w dyskusję, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat ograniczonego zaufania do nowo poznanych osób, a także chętnie odpowiadały na zadawane pytania z zakresu ruchu drogowego. Podczas spotkania niesamowitą dla nich atrakcją był policyjny radiowóz oraz gotowy do przytulania Komisarz Lew-ulubiona przez najmłodszych policyjna maskotka.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322