Po narkotykach, pomimo orzeczonego zakazu sądowego kierowania pojazdami i z porcją amfetaminy w kieszeni, wybrał się na przejażdżkę swoim autem 49-letni mieszkaniec Lubina. Tylko dzięki policjantom wydziału prewencji nie doszło do żadnej tragedii na drodze z udziałem tego bezmyślnego kierowcy.

Kompletny brak odpowiedzialności – chyba tylko tak w kulturalny sposób można określić lekceważącą postawę 49-letniego mieszkańca Lubina do przepisów prawa o ruchu drogowym i bezpieczeństwa na drodze.

W niedzielny wieczór, policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej, w centrum miasta, kierowcę samochodu osobowego marki Volkswagen. Mężczyzna dziwnie i nerwowo się zachowywał podczas rozmowy z mundurowymi, a ponadto był pobudzony. Szybko okazało się, że kierowca nie dość, że wsiadł za kierownicę po zażyciu narkotyków – co potwierdziło badanie testerem – to jeszcze posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, gdyż już wcześniej pozwalał sobie na jazdę na „podwójnym gazie”.

Policjanci mając podejrzenie, że może przy sobie posiadać nielegalne substancje, przeszukali mężczyznę, a przy nim w kieszeni ujawnili jedną porcję amfetaminy, której obecność w jego organizmie chwilę wcześniej wykazał narkotest.

Mężczyzna został przewieziony i osadzony w policyjnej celi, gdzie czeka na zarzuty. Zapopełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322