Lubińscy policjanci zapraszają seniorów na kolejne spotkanie w sieci na żywo, które odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 3 października 2022 roku w godzinach 9.00-9.30, w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, pod linkiem: https://youtu.be/froJkklNNpU

Ideą programu są cykliczne spotkania on-line funkcjonariuszy z seniorami z terenu całego województwa dolnośląskiego, które odbywają się jednocześnie w 26 jednostkach Policji.

Spotkanie dla seniorów mieszkających w naszym powiecie przeprowadzą funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie asp. Anna Szajbler i st. asp. Krzysztof Pawlik, a także dzielnicowy sierżant sztabowy Piotr Tryba.

Celem tych działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i przede wszystkim wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Policjanci przedstawią także oszustwa, jakie w ostatnim czasie miały miejsca na naszym terenie i jak można było ich uniknąć.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z lubińskimi policjantami już w najbliższy poniedziałek, 3 października 2022 roku, w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Lubinie: https://youtu.be/froJkklNNpU

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322