UG Lubin: Noc Bibliotek 2022 VIII edycja w Niemstowie
Hasło tegorocznej edycji To się musi powieść” może być interpretowane w różny sposób, zarówno literacko, jak i w odniesieniu do otaczającej nas rzeczywistości bibliotecznej, osobistej i globalnej. Twórcy, patroni i partnerzy akcji w swoich wypowiedziach określają Noc Bibliotek jako okazję do celebrowania spotkania z drugim człowiekiem i książką bo jedno i drugie jest świętem.
Sama Noc Bibliotek jest jak powieść, której co roku dopisujemy nowy rozdział pełen ciekawych doświadczeń, bohaterów, wydarzeń i emocji. Słowo powieść” oznacza również, że kogoś poprowadzimy, wskażemy, zabierzemy ze sobą. Jeśli towarzyszy temu optymizm, niezwykle ważna cecha w trudnych czasach, to się musi powieść”, tym bardziej, że korzystanie z bibliotek i ich księgozbiorów jest bezpłatne.
Wielowątkowość tegorocznego hasła jest jak sama powieść: pełna emocji, pełnokrwistych bohaterów, zwrotów akcji, przeżyć, i miejsc z którymi możemy się identyfikować.
Biblioteka w Niemstowie świętowała Noc Bibliotek 2022 wspólnie ze swoimi dorosłymi czytelnikami w piątek, 30 września. W tym dniu na zaproszenie bibliotekarki, filię odwiedziła pisarka Beata Anna Piersiak, autorka powieści “Taniec słonecznika” oraz “Zamki na piasku”.
Obie książki opowiadają historie kobiet w trudnych związkach, niosących za sobą zawód, bolesne przeżycia, przemoc i agresję. Spotkanie autorskie było odpowiedzią na literacką interpretację hasła Nocy Bibliotek.
To się musi powieść” w przypadku Nocy Bibliotek w Niemstowie było również hasłem motywacyjnym dla uczestników warsztatów zaplanowanych na ten wieczór. Wszyscy zamienili się wówczas w artystów i stworzyli obrazy z motywem drzewa z wykorzystaniem mchu chrobotka. Warsztaty poprowadziła Urszula z biblioteki w Niemstowie.
Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej dziękują wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, za ich zainteresowanie i zaangażowanie oraz za przepyszne słodkości, którymi się dzielono tego wieczoru. Autorce dziękują za możliwość poznania warsztatu autora od kuchni”, za podzielenie się swoimi pisarskimi sekretami. Dziękują również restauracji Pan Cogito” w Lubinie za ufundowanie poczęstunku.
Wydarzenie Noc Bibliotek 2022 w Niemstowie sfinansowano ze środków funduszu sołeckiego Niemstowa 2022.
Urząd Gminy w Lubinie,
ug.lubin.pl/noc-bibliotek-2022-viii-edycja-w-niemstowie/
Autor: krystian