15-lecie zespołu Leśne Echo z RaszówkiW niewielkim gronie ale za to bardzo elegancko, w pięknych biało-czarnych kreacjach, świętowali jubileusz 15-lecia członkowie zespołu wokalnego Leśne Echo. Był oczywiście mini recital, wiele wspomnień oraz dużo podziękowań i słów uznania.

Zespół powstał z inicjatywy Ośrodka Kultury Gminy Lubin w październiku 2007 r. Jego repertuar jest zróżnicowany i oparty na pieśniach folklorystycznych, przyśpiewkach, kolędach oraz utworach współczesnych. Na różne okazje członkowie zespołu przygotowują tematyczne piosenki, więc z okazji jubileuszu usłyszeliśmy śpiewnie m.in.:

– Dziwują się ludzie u nas od zarania, że nam się zachciało takiego śpiewania. A my tak śpiewamy, na nic nie zważamy, bo w tej naszej gminie, tradycje trzymamy.

Zespół ma w repertuarze piosenki różnych narodów i śpiewa je też w oryginalnych językach – w sumie aż w jedenastu.

– Dziękujemy za radość, którą nam sprawiacie – mówił wójt Tadeusz Kielan. – Swoimi występami i zaangażowaniem upowszechniacie wiedzę o kulturze regionalnej, ludowej i narodowej naszego kraju. Tym samym reprezentujecie naszą gminę piękną piosenką. Jestem wam za to bardzo wdzięczny!

Zespół przyjął wiele gratulacji także m.in. od przewodniczącego rady gminy, dwóch sołtysów, dyrektorek ośrodka kultury i biblioteki oraz radnego Marcina Nyklewicza.

– Jesteście chlubą Raszówki i jesteście na medal! Dlatego nie mogłem się powstrzymać przed przygotowaniem dla was okolicznościowych medali – mówi wręczając je członkom zespołu.

W skład Leśnego Echa wchodzi dziesięć pań i grający na akordeonie Witold Klocek , który od początku działalności zespołu jest jego kierownikiem artystycznym. Panie dziękowały mu za profesjonalizm i wspaniałą atmosferę w zespole.

Warto dodać, że członkowie zespołu „Leśne Echo” udzielają się kulturalnie na różnych polach, m. in. prezentując literaturę polską w projekcie „Narodowe czytanie”, udzielając się kulinarnie w Kole Gospodyń Wiejskich, czy też tworząc lokalne rękodzieło.


UG Lubin: 15-lecie zespołu Leśne Echo z Raszówki