Policjanci Wydziału Prewencji z Lubina zatrzymali do kontroli kierującą rowerem 24-latkę. W policyjnych systemach okazało się, że rower którym podróżowała jest kradziony. Dodatkowo w odzieży kobiety ujawniono woreczek strunowy z zawartością dwóch porcji metamfetaminy. Lubinianka trafiła do celi i usłyszała dwa zarzuty.

Policjanci z Lubina w czasie patrolu zatrzymali późnym wieczorem młodą lubiniankę, która kierowała rowerem. W czasie legitymowania i sprawdzeń okazało się, że rower którym jechała figuruje jako utracony w wyniku kradzieży, która miała miejsce w 2021 roku na terenie Polkowic. Podczas zatrzymania dodatkowo w odzieży 24-latki mundurowi ujawnili dwie porcje metamfetaminy.

Kobieta tłumaczyła się, że przedmiotowy rower dostała, lecz faktu posiadania narkotyków nie chciała już tłumaczyć. Lubinianka najpierw trafiła na dołek a później usłyszała dwa zarzuty. Pierwszy dotyczący posiadania środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, drugi za paserstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Teraz o wysokości jej kary zdecyduje Sąd.


starszy aspirant Krzysztof Pawlik
zastępca Oficera Prasowego
Komendy Powiatowej Policji w Lubinie
telefon: 601 974 322