Policjantem jest się całą dobę. Sierżant Piotr Czycz z Wydziału Prewencji lubińskiej komendy jadąc do pracy zauważył auto poruszające się „wężykiem”. Mając podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy, pojechał za nim, zatrzymał go na stacji paliw i zadzwonił po kolegów będących w służbie. Kierowca wydmuchał ponad 1,5 promila.

16 marca br. sierż. Piotr Czycz – policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie jechał do pracy. Na drodze zauważył samochód marki Volkswagen którego kierowca jechał slalomem. Mając uzasadnione podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy zareagował tak, jak gdyby był na służbie.

Policjant pojechał za kierowcą i zatrzymał go na pobliskiej stacji paliw. Na miejscu zadzwonił po kolegów będących w służbie a Ci przebadali 29-letniego lubinianina alkomatem. Podejrzenia się potwierdziły, gdyż okazało się że mężczyzna wydmuchał ponad 1,5 promila.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a pojazd zabezpieczono. Za kierowanie na „podwójnym gazie” młodemu lubinianinowi grozi kara do 2 lat więzienia.

Szybka reakcja naszego kolegi możliwe że zapobiegła tragedii na drodze. Apelujemy do mieszkańców aby reagować na podobne sytuacje. Jeżeli mamy podejrzenie że kierowca może być nietrzeźwy dzwońmy na numer alarmowy 112. W ten sposób wspólnie możemy zadbać o bezpieczeństwo na drodze.


starszy aspirant Krzysztof Pawlik
zastępca Oficera Prasowego
Komendy Powiatowej Policji w Lubinie
telefon: 601 974 322