Bardzo niebezpieczne manewry kierującego audi, zauważyli policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy. Mężczyzna w obszarze zabudowanym pędził 104 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h i z taką prędkością wyprzedzał inne auto na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci ukarali nieodpowiedzialnego kierowcę mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy zł. i zatrzymali jego prawo jazdy. Na konto mężczyzny wpłynęło 28 punktów karnych.

Policjanci lubińskiej grupy SPEED, prowadząc działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, na ul. Hutniczej zauważyli pędzącego kierowcę, który podróżował osobowym audi. Policjanci zmierzyli prędkość z jaką poruszał się 71-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Radar wskazał 104 km/h w obszarze zabudowanym, w miejscu, gdzie ograniczenie prędkości jest do 50 km/h. Ponadto mężczyzna wyprzedzał inny pojazd w obrębie oznakowanego przejścia dla pieszych.

Policjanci przerwali niebezpieczną jazdę seniora. Funkcjonariusze łącznie naliczyli 28 punktów karnych, ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 3 tysięcy złotych i zatrzymali jego prawo jazdy.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322