Lubińscy Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17 i 25 lat którym tak spodobały się felgi w aucie mieszkańca powiatu lubińskiego, że postanowili je ukraść i założyć do swojego. Złodzieje nie dość, że usłyszeli zarzuty to z bólem serca musieli rozstać się z nie swoimi kołami, których i tak nie zdołali wszystkich zabrać.

Do dosyć zuchwałej kradzieży kół doszło w pierwszej połowie maja na terenie gminy Lubin. Z zaparkowanego przy prywatnej posesji samochodu marki Audi, ktoś zabrał dwie felgi z oponami. Fakt kradzieży mieszkaniec naszego powiatu zgłosił na komendzie przy Traugutta.

Po  zgłoszeniu operacyjni podwinęli rękawy i ustalili sprawców, oraz to jak do kradzieży doszło. Okazało się, że dwóm mieszkańcom powiatu legnickiego w wieku 17 i 25 lat, tak spodobały się felgi na innym samochodzie, że postanowili je zabrać. Swój plan wdrożyli do realizacji i pod osłoną nocy podjechali pod posesję, gdzie z zaparkowanego pojazdu za pomocą lewarka i klucza odkręcali koła. Zapewne udałoby im się zabrać komplet, gdyby ktoś z domowników przypadkiem ich nie spłoszył. Gdy w domu zapaliło się światło sprawcy uciekli jedynie z dwoma kołami.

To jednak nie przeszkodziło im w realizacji marzeń i do swojego samochodu mężczyźni założyli dwie skradzione felgi.

Duże było ich zdziwienie i rozczarowanie, gdy zostali zatrzymani, zwłaszcza że nasi kryminalni zabezpieczyli skradzione koła.

Do dziś niewiadomym jest, czy dotkliwsza będzie dla nich kara wymierzona przez Sąd za kradzież, gdzie grozi im do 5 lat więzienia, czy fakt, że rozstali się z wymarzonymi felgami.


starszy aspirant Krzysztof Pawlik
zastępca Oficera Prasowego
Komendy Powiatowej Policji w Lubinie
telefon: 601 974 322