Żegnamy Franciszka Ulrycha - wspomnienie o zmarłym mieszkańcu gminy Lubin
Wspólnota Raszówki żegna Franciszka Ulrycha, wieloletniego prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej. Jego odejście w wieku 70 lat pozostawia pustkę w sercach przyjaciół, rodziny oraz współpracowników. Znany z oddania i pasji do służby, Ulrych był postacią, którą trudno będzie zastąpić. Jego wkład w lokalną społeczność i pożarnictwo został nie tylko doceniony przez bliskich, ale także uhonorowany odznaczeniami.
  1. Franciszek Ulrych, długoletni prezes OSP w Raszówce, odszedł w wieku 70 lat.
  2. Służył w OSP od 1996 do 2013 roku, zostawiając po sobie trwały ślad.
  3. Za swoje oddanie dla pożarnictwa otrzymał w ubiegłym roku „Odznakę za wysługę 40 lat” oraz Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.
  4. Współpracownicy i przyjaciele wspominają go jako wyjątkowego człowieka i wzór do naśladowania.
  5. Rodzinie i najbliższym składane są kondolencje przez współpracowników, lokalnych urzędników, w tym Tadeusza Kielana, Wójta Gminy Lubin, i Marcina Nyklewicza, Radnego Gminy Lubin.
  6. Msza pogrzebowa odbędzie się w piątek, 23 lutego 2024 r., o godz. 13:00 w Kaplicy Cmentarnej w Raszówce.

Franciszek Ulrych był nie tylko wybitnym liderem i organizatorem, ale też skarbnicą wiedzy i doświadczenia, które dzielił się bezinteresownie. Jego zapał i poświęcenie dla dobra społeczności były nieocenione. W sercach tych, którzy mieli przyjemność go znać, zostawił niezatarty ślad. "Był wzorem do naśladowania. Służył pomocą nie tylko podczas działań, ale także w życiu codziennym" - wspominają Druhowie i Druhny OSP Raszówka.

Uroczystość pożegnania będzie nie tylko momentem smutku, ale także okazją do uhonorowania jego pamięci i dokonań. Społeczność Raszówki, która przez lata miała okazję współpracować i dzielić codzienność z Franciszkiem Ulrychem, będzie miała szansę wyrazić swój szacunek i wdzięczność za lata oddane służbie. Jego dziedzictwo i wpływ na lokalne pożarnictwo pozostaną trwałym elementem historii tej społeczności.

Rodzinie, Przyjaciołom i wszystkim, którzy czują żal po stracie tak wyjątkowego człowieka, pragniemy przekazać wyrazy głębokiego współczucia. Niech wspomnienie o Franciszku Ulrychu będzie dla nas wszystkich źródłem siły i inspiracji do niesienia pomocy innym, tak jak on to robił przez całe swoje życie.


Urząd Gminy w Lubinie