Spotkanie autorskie w Oborze: Monika A. Oleksa i poezja śpiewana Wiesława Zalasa
W minioną sobotę w bibliotece w Oborze odbyło się spotkanie autorskie z Moniką A. Oleksy, autorką książki „Dom, w którym zamieszkała miłość”. Wydarzenie wzbogaciły utwory śpiewane przez Wiesława Zalasa, tworząc niezapomnianą atmosferę.
  1. Spotkanie autorskie Moniki A. Oleksy.
  2. Prezentacja książki „Dom, w którym zamieszkała miłość”.
  3. Poezja śpiewana w wykonaniu Wiesława Zalasa.
  4. Możliwość rozmowy z autorami i otrzymania autografów.

Podczas spotkania Monika A. Oleksy opowiedziała o swojej najnowszej powieści „Dom, w którym zamieszkała miłość”, będącej trzecią częścią trylogii nadmorskiej. Książka, która trafiła do księgarń na początku lutego, porusza tematy poszukiwania swojego miejsca na ziemi, dojrzewania do życia oraz akceptacji przeszłości.

Autorka podzieliła się również ciekawostkami na temat swojego warsztatu pisarskiego. Jak zaznaczyła Wioletta Olech, dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej: „Pisarka opowiadała o warsztacie swojej pracy. Powieści wciąż pisze piórem w zeszycie w kwiaty, pięknym ręcznym pismem. Laptopa używa jako koniecznego narzędzia do przepisywania. Jest marzycielką, dającą się prowadzić życiu, w którym nic nie dzieje się przypadkiem. Uważa, że nie ma w nim pustki, jeżeli dajemy innym przyzwolenie, aby byli wokół nas”.

Spotkanie miało charakter swobodnego dialogu, moderowanego przez Patrycję Jambrożek z Dyskusyjnego Klubu Książki w Oborze. Dzięki doskonałej współpracy z autorką, rozmowa przebiegała płynnie i naturalnie, co dodatkowo umiliło czas zgromadzonym gościom.

W przerwach między pytaniami prowadzącej, publiczność miała okazję wysłuchać poezji śpiewanej przez Wiesława Zalasa. Jego utwory, wykonywane przy akompaniamencie gitary, wprowadziły dodatkowy element wzruszenia i refleksji, co spotkało się z ciepłym przyjęciem obecnych.

Po zakończeniu części oficjalnej, uczestnicy mieli możliwość porozmawiania z autorami oraz zdobycia autografów. Spotkanie zakończyło się w klimacie serdeczności i wzajemnego szacunku, pozostawiając uczestnikom wiele pozytywnych wrażeń.

Na zakończenie wieczoru Monika A. Oleksa podzieliła się jedną ze swoich „Dobrych Myśli do Kawy”, która skłoniła do refleksji nad współczesnym życiem pełnym nadmiaru informacji i bodźców:

Nadmiar. Masa czegoś, co przytłacza i pośród czego czujemy się jak w pomieszczeniu zapełnionym od podłogi po sufit przeróżnymi rzeczami, z których trudno wybrać te najwartościowsze czy rzeczywiście potrzebne, bo jest ich tak dużo. Nadmiar jest niekontrolowanym przepełnieniem, w którym człowiek zaczyna się gubić, a po pewnym czasie wybiera z tej masy to, co jest najbliżej, a nie to czego początkowo poszukiwał...

„Dom, w którym zamieszkała miłość” to książka, która na pewno znajdzie swoje miejsce w sercach czytelników. Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z twórczością Moniki A. Oleksy oraz Wiesława Zalasa.


Opierając się na: Gmina Lubin