Nietrzeźwi cykliści i hulajnogiści zatrzymani przez policję w Ścinawie
W ostatnich dniach na ulicach naszego miasta miały miejsce niebezpieczne incydenty z udziałem nietrzeźwych użytkowników jednośladów. Policja, dbając o bezpieczeństwo, zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się na ryzykowne podróże w stanie nietrzeźwości.

Nieodpowiedzialne decyzje na hulajnodze elektrycznej

W trakcie patrolu ulic, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ścinawie zwrócili uwagę na mężczyznę jadącego hulajnogą elektryczną. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że 60-letni mieszkaniec miasta miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że wsiadł na hulajnogę tylko po to, aby zrobić zakupy, jednak przyznał, że chwilę wcześniej spożywał alkohol. Takie nieodpowiedzialne decyzje mogą prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.

Poważniejsze zagrożenie na rowerze

Kolejnym zatrzymanym był 50-letni mężczyzna, który podróżował rowerem. Jego styl jazdy wzbudził podejrzenia policjantów, którzy postanowili go skontrolować. Okazało się, że ich przypuszczenia były słuszne – badanie alkomatem ujawniło, że rowerzysta miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Tego typu zachowanie nie tylko zagraża samemu użytkownikowi, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego, co podkreśla konieczność odpowiedzialności w korzystaniu z takich środków transportu.

Konsekwencje prawne dla nietrzeźwych kierowców

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policję, a ich dalsza jazda została uniemożliwiona. Wkrótce staną przed sądem, gdzie będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny. Zgodnie z obowiązującym prawem, kierowanie rowerem lub hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu lub grzywny, a także możliwość orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne. Takie przepisy mają na celu ochronę zarówno użytkowników dróg, jak i ich otoczenia, dlatego warto pamiętać o odpowiedzialności za swoje czyny.


Opierając się na: Policja Lubin