Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Lubińscy Policjanci przypominają o anonimowym i bezpłatnym numerze telefonu 116 111, pod który mogą dzwonić dzieci i młodzież potrzebująca psychologicznego wsparcia i opieki.

Telefon zaufania nr 116 111 od ponad 10 lat służy dzieciom i młodzieży doświadczającej bądź będącej świadkami przemocy lub też znajdującej się w trudnej sytuacji wymagającej natychmiastowej interwencji. Infolinia zapewnia młodym ludziom możliwość wyrażenia trosk i porozmawiania o sprawach dla nich ważnych i trudnych.

Wszyscy, którzy chcą uzyskać poradę lub opowiedzieć o swoich problemach z rówieśnikami, rodzicami lub innymi osobami, mogą dzwonić na infolinię przez 7 dni w tygodniu w godz. od 12.00 do 02.00. Ponadto za pośrednictwem strony internetowej www.116111.pl mogą zadać pytania i znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich sprawy.

Telefon zaufania obsługują wykwalifikowani konsultanci, związani z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, którzy za wyjątkiem porad i rozmów z młodymi ludźmi na temat ich sytuacji kryzysowych, ściśle współpracują także z jednostkami organizacyjnymi Policji, w zakresie udzielania pomocy i ochrony dzieci w przypadkach zagrażających ich zdrowiu lub życiu.

mł. asp. Anna Szajbler

Zespół ds. Profilaktyki Społecznej
KPP Lubin


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.