Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Lubin

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w trakcie kontroli drogowej próbował wręczyć łapówkę policjantom z Komendy Powiatowej Policji z Lubinie. W ten sposób chciał nakłonić funkcjonariuszy do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, po tym jak został zatrzymany w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem drogowym.

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, patrolując drogi powiatu lubińskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki scania, który popełnił wykroczenie przekraczając dozwoloną prędkość. Kierującym okazał się 68- letni mieszkaniec powiatu lubińskiego.

W trakcie wykonywanych czynności służbowych przez policjantów kierowca chcąc uniknąć odpowiedzialności prawnej zaproponował funkcjonariuszom odstąpienie od dalszych czynności w zamian za wręczenie korzyści majątkowej. Ww. Kierowca chciał wręczyć policjantom 100 zł. łapówki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


 

mł. asp. Anna Szajbler

Zepół ds. Profilaktyki Społecznej

KPP Lubin


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.